Príspevok Anotácie a prednášky z konferencie ingREeS 2018 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Ing. Alena Ohradzanská – riaditeľka odboru stavebníctva MDV SR
01 – Ohradzanská_SKSI_ingREeS 10:30-10:45 Čo projekt ingREeS priniesol? Potenciál rozvoja do budúcnosti.
prof. Dipl.- Ing. Dr. Vladimír Benko, PhD. – predseda SKSI Prezentácia – Benko [ingrees] 10:45-11:00 Vývoj potrieb pracovných síl v stavebníctve na Slovensku
Ing. Pavol Kováčik, PhD., MBA – prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska 03 – prezentácia konf.Ingrees P.Kovacik 11:00-11:15 Význam zvýšenia si kvalifikácie prostredníctvom ďalšieho vzdelávania v súvislosti s projektom ingREeS – JUDr. Mgr. Zuzana Štrbíková – riaditeľka Národného ústavu celoživotného vzdelávania (NÚCŽV) 04 – prezentácia IngREeS Zuzana Štrbíková 11:15-11:30 Výsledky projektu ingREeS – Ing. Tomáš Funtík, PhD. – národný koordinátor a projektový manažér 05 – ingREeS 2_2018 KONFERENCIA 11:30-11:45 Výsledky projektu ingREes v Českej rebublike – PhDr. Tomáš Majtner – národný koordinátor a projektový manažér 11:45-12:00 Energeticky úsporná výstavba v Rakúsku – Dipl.-Ing. Roman Grünner – Universität für Bodenkultur Wien (BOKU), Rakúsko 08 – 2018_02_08 Energeticky usporna architektura v Rakusku 12:00 – 13:00 Obed Blok 2 Čo priniesla prax? 13:00-13:30 Aplikácia integrovaného navrhovania energeticky efektívnych budov úrovne výstavby A1/A0-Ing. Michal Lešinský, PIO Keramoprojekt Trenčín, člen inštitútu pre pasívne energetické domy, Slovensko 09 – Lesinsky-IngRes2018-iD-EEB-Petrzalske Dvory_Rev2 13.30-14:00 Ako dlho budeme držať krok s energetickou neefektivitou? Ing. Marián Medek – EN-MAR s.r.o. 10-AKO DLHO BUDEME DRŽAŤ KROK S ENERGETICKOU NEEFEKTIVITOU2 14:00-14:30 Moderné trendy prípravy tepla pre rodinné domy. Hodnota za peniaze. Radovan Illith- špecialista pre rozvojové štúdie SPP – distribúcia, a.s. 11- ingREeS_2018_Supermoderné_trendy_spp
Príspevok Anotácie a prednášky z konferencie ingREeS 2018 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz 28.11. a 5.12.2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz 28.11. a 5.12.2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz: 14.11 a 21.11.2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz: 14.11 a 21.11.2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz: 31.10 a 7.11. 2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz: 31.10 a 7.11. 2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz: 17.10 a 24.10.2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Termín: 17. a 24. 10. 2017 od 9 h
Místo konání: Fakulta stavební VŠ báňská, Technická univerzita Ostrava
Príspevok ingREeS kurz: 17.10 a 24.10.2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok ingREeS kurz: 03. 10. a 10.10. 2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Termín: 03. a 10. 10. 2017 v 9.00 h
Místo konání: Fakulta stavební VŠ báňská, Technická univerzita Ostrava
Príspevok ingREeS kurz: 03. 10. a 10.10. 2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok Připravenost stavebnictví na budovy s téměř nulovou spotřebou energie zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Nově postavené veřejné budovy musí od 1. ledna 2018 splňovat standard budov s téměř nulovou spotřebou energie. Stejnou podmínku musí od začátku ledna splňovat také všechny ostatní nově postavené budovy s energeticky vztažnou plochou nad 1500 m2. Začátkem roku 2021 bude ve všech členských státech EU platit povinnost stavět pouze budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Zvyšování počtu nZEB a jejich podílu ve stavebním fondu má za cíl snižovat energetickou náročnost budov a zároveň snižovat negativní vliv budov na životní prostředí.
Konferenci s názvem Připravenost stavebnictví na nZEB zahájil svým vystoupením zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Vozka, který představil dotační programy a možnosti podpory energetické účinnosti dostupné v České republice. Konference se konala v rámci mezinárodního projektu Horizon 2020 ingREeS, jehož shrnutí a výsledky prezentoval František Doktor ze slovenské společnosti ViaEuropa, která je jedním z partnerů projektu.
Následovala vystoupení dvou odborníků z rakouských univerzit ve Vídni a Grazu. Nejprve paní Doris Österreicher z Universität für Bodenkultur Wien ukázala celou řadu příkladů rekonstrukcí energeticky náročných budov, mezi kterými bylo i mnoho historických objektů, u kterých se podařilo docílit výrazných úspor roční spotřeby energie v řádu desítek procent. Pan profesor Peter Maydl z Technické univerzity v Grazu hovořil o tzv. „zelených stavebních produktech“, jejich rozvoji v souvislosti s novou evropskou legislativou a jejich významném vlivu ve snižování negativních dopadů na životní prostředí ve srovnání s tradičními stavebními produkty.
Zástupce Slovenské komory stavebných inženierov (SKSI), která je koordinátorem projektu ingREeS, pan Tomáš Funtík prezentoval průběh a výsledky odborného školení na Slovensku v rámci projektu a přidal také přednášku o Building Information Modeling (BIM). BIM je moderní způsob projektování založený na tvorbě virtuálního 3D modelu budovy, kterým lze předejít celé řadě problémů při výstavbě. Tento virtuální 3D model lze následně použít při správě a užívání budovy.
Dopolední program uzavřela vystoupení organizátorů pražské konference ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) a ze společnosti SEVEn, The Energy Efficiency Center. Národní koordinátor projektu ingREeS Tomáš Majtner z SPS hovořil o vzdělávacích programech v oblasti nZEB a kurzech, které se v rámci projektu uskutečnily v Praze, Vysokém Mýtě a Ostravě. Jiří Karásek ze společnosti SEVEn prezentoval databázi sloužící pro přihlašování účastníků na odborná školení, k ukládání a sdílení výukových materiálů a k online testování účastníků školení.
Druhou část konference zahájil předseda Nadace ABF Jan Fibiger, který nejprve krátce představil aktivity Nadace a následně akcentoval program Stavebnictví 4.0 a jeho význam pro budoucí vývoj stavebnictví včetně nutnosti využití inovačních technologií.
Přístup k budovám s téměř nulovou spotřebou energie v Bulharsku prezentoval koordinátor mezinárodního projektu Train-to-NZEB Dragomir Tzanev ze společnosti EnEffect. Rumunská školicí centra v Bukurešti a Brašově, ve kterých probíhají školení zaměřená na nZEB, představila paní Narcisa Danila z Business Development Group.
Závěrečná část konference obsahovala informace o dalších mezinárodních projektech pro posílení regionální spolupráce na rozvoji vzdělávání v oblasti nZEB. František Doktor prezentoval projekt NET-UBIEP, který je zaměřený na zvyšování dovedností ve využívání BIM. Pan Ronald Setznagel z rakouské společnosti 17&4, klimaaktiv – Bildung, seznámil účastníky konference s projektem NEWCOM, jehož cílem je zvyšovat praktické dovednosti pracovníků ve stavebnictví. Podobný projekt se již realizuje i v ČR. Jedná se o projekt Train-to-NZEB a o praktickém vzdělávání v rámci projektu hovořil Jiří Karásek. Konferenci svým vystoupení zakončila Natálie Anisimova rovněž ze společnosti SEVEn, která představila projekt Fit-to-NZEB. Výsledkem tohoto projektu je vytvoření vzdělávacích programů zaměřených na renovace stávajících budov, neboť v této oblasti se skrývá významný potenciál úspor energie.
Účastníci konference si po skončení oficiálního programu měli možnost prohlédnout vybavení školicího centra, které v budově Nadace ABF vzniklo v rámci projektu Train-to-NZEB. Vystaveny zde byly mimo jiné různé druhy tepelných izolací, termokamery, zařízení na měření vzduchotěsnosti a především čtyři unikátní modely stavebních konstrukcí budov realizovaných ve vysokém energetickém standardu.
Príspevok Připravenost stavebnictví na budovy s téměř nulovou spotřebou energie zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok Konferencia CONECO RACIOENERGIA 2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>
Príspevok Konferencia CONECO RACIOENERGIA 2017 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok Konferencia Coneco Racioenergia 2016 zobrazený najskôr Ingrees.
]]>Príspevok Workshop – Wien zobrazený najskôr Ingrees.
]]>